Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W lesie znaleziono martwy płód. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2024-03-27

Służby zajęły się dwoma mężczyznami, którzy działali na terenie Nadleśnictwa Koszęcin. Zabezpieczono ślady, dzięki którym udało się dotrzeć do osób odpowiedzialnych za to, co się stało.

W niedzielę o poranku policjanci z Kalet otrzymali informację, że na terenie Nadleśnictwa Koszęcin doszło do kłusownictwa. Świadczył o tym znaleziony martwy płód zwierzęcia oraz fragmenty narządów wewnętrznych dorosłej sarny. Na miejsce pojechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa, a sprawą zajęli się miejscowi policjanci.

Martwy płód znaleziony w lesie. Namierzono ojca i syna

W związku z makabrycznym odkryciem, do którego doszło w lesie już następnego dnia śledczy namierzyli dwóch mieszkańców Tarnowskich Gór – ojca i syna w wieku 67 i 42 lat, którzy okazali się sprawcami tego, co zaszło. W trakcie przeszukania należących do nich pomieszczeń mundurowi odnaleźli nie tylko tuszę łani, ale także nielegalną broń.

Obaj noc spędzili w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie łowieckim i kodeksu karnego, związane z nielegalnym posiadaniem broni palnej. Mężczyźni przyznali się do winy. Na wniosek śledczych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za przestępstwo kłusownictwa ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.