Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach rusza poradnia chorób zakaźnych

Autor: w dniu 2023-04-14

Poradnia chorób zakaźnych rusza w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Pomoc otrzymają ci, którzy zmagają się z takimi chorobami jak choćby zapalenie wątroby. 

Na tę informację od kilku tygodni czekali przede wszystkim pacjenci poradni, która zakończyła działalność w szpitalu przy ulicy Radiowej w Gliwicach. Teraz specjalistyczną pomoc chorym zmagającym się m.in. z boreliozą czy przewlekłym zapaleniem wątroby oferuje Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach w placówce zlokalizowanej przy Zygmunta Starego 19.

Poradnia chorób zakaźnych – odpowiedź na oczekiwania pacjentów

Przedstawiciele gliwickiego szpitala podejmując się zadania związanego z uruchomieniem poradni wiedzieli, że to działanie, na które czekają pacjenci.

-Decyzja o tym, że pacjenci z tak trudnymi schorzeniami muszą uzyskać pomoc na miejscu, w Gliwicach, zapadła bardzo szybko. Dłużej zajęło przygotowanie odpowiedniej infrastruktury i wszystkie aspekty formalne. Udało się zaprosić do współpracy świetnych specjalistów, ekspertów w zakresie leczenia chorób powodowanych przez czynniki zakaźne – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Lekarze w nowej poradni chorób zakaźnych zajmą się prewencją, wykrywaniem oraz leczeniem chorób zakaźnych, pasożytniczych i odzwierzęcych. Poprowadzą również edukację zdrowotną w zakresie zapobiegania zachorowaniu i ograniczaniu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Fot. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Dużym problemem jest z pewnością, co podkreślają przedstawiciele szpitala, borelioza i jej konsekwencje, z którymi zmaga się wielu pacjentów.

– Obejmiemy stałym leczeniem nawet kilka tysięcy osób. Nasi chorzy nie zgłaszają się jednorazowo na konsultację czy po zalecenia, ale często pozostają pod naszą opieką przez długi czas. Wracają na kontrole, kolejne badania – podsumowała dr Małgorzata Dziedzic, specjalistka z zakresu chorób zakaźnych.

Rejestracja poradni chorób zakaźnych będzie do dyspozycji pacjentów od poniedziałku do piątku od 8:30 do 14:00. Kontakt telefoniczny: 32 330 83 27