Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiadomo, kto został nowym selekcjonerem reprezentacji. Kulesza potwierdza

Autor: w dniu 2023-09-20

Polski Związek Piłki Nożnej przekazał dziś informację o tym, kto został nowym selekcjonerem polskiej kadry piłkarskiej. Dane potwierdził też prezes PZPN.

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Informacja na ten temat została opublikowana w mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej:

"Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi." – napisał w mediach społecznościowych prezes PZPN Cezary Kulesza

Prezes Kulesza mówi o wyborze "najlepszym z możliwych", ale nie wszyscy są tego zdania:

Zatem jedni chcieliby w roli selekcjonera Marka Papszuna, jeszcze inni Adama Nawałkę:

Jeszcze inni komentatorzy posuwają się o krok dalej w swoich komentarzach:

Michał Probierz urodził się 24 września 1972 w Bytomiu. Występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Od 4 lipca 2022 selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

6 października 2005 roku w wieku zaledwie 33 lat został trenerem Polonii Bytom. Była to jego pierwsza praca jako pierwszy trener. Kiedy przychodził do Polonii, klub zajmował przedostatnie, 17. miejsce w tabeli drugiej ligi (obecnie I liga). W dziesięciu meczach zdobył zaledwie pięć punktów. Przed Probierzem postawiono zadanie utrzymania się w rozgrywkach. Polonia na koniec sezonu zajęła spadkowe, 15. miejsce, jednak dzięki fuzji Amiki Wronki i Lecha Poznań miała prawo gry w barażach, w których pokonała Unię Janikowo, utrzymując się w lidze.

17 grudnia 2007 ponownie został trenerem bytomskiego klubu, który po rundzie jesiennej zajmował czternaste miejsce w tabeli. Pod wodzą Probierza bytomianie przegrali pięć meczów, pięć zremisowali oraz wygrali trzy. Taki wynik pozwolił im utrzymać się w Ekstraklasie. 22 maja 2008 Probierz zrezygnował z prowadzenia Polonii. Niezależnie jednak od wyników sportowych przedstawiciele Miasta Bytom czy tamtejszego środowiska sportowego nie ukrywają swojego zadowolenia, że osoba wywodząca się z ich miasta została wybrana na selekcjonera. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych prezydent Mariusz Wołosz:

Co z kolei mówią przedstawiciele bytomskiego środowiska sportowego?

-To dla nas wzruszające, że selekcjonerem reprezentacji Polski, został akurat wychowanek GKS Rozbark Pan Michał Probierz. Tym bardziej, że w 2017 roku, klub był w likwidacji, no a dzisiaj posiadamy akademie z ponad dwustoma dziećmi! Jeśli chodzi o trenera to z kuluarów wiem, że Rozbark nie jest obojętny selekcjonerowi, niemniej jednak nie zamierzamy mu zawracać głowy w wykonywaniu obowiązków, bardziej motywuje nas to do dalszej pracy. Myślę, że Bytom, a szczególnie Rozbark ma ogromne tradycje trenerskie, wszak w naszym klubie grali również: Henryk Apostel, Artur Skowronek, Mamia Dżikia, Grzegorz Mokry czy Paweł Grycman, a z naszego miasta jest chociażby Mirosław Smyła – mówi prezes Fundacji GKS Rozbark, Marceli Kasprzycki.