Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielkie Derby Śląska już niebawem. Uwaga na utrudnienia drogowe!

Autor: w dniu 2024-03-14

Już w najbliższą sobotę 16 marca o 17.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. W związku z wydarzeniem można spodziewać się utrudnień w ruchu. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zmian w organizacji ruchu.

Coraz bliżej Wielkie Derby Śląska, czyli mecz piłkarski pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Piłkarze zmierzą się na Stadionie Śląskim, w związku z czym wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze mogą pojawić się już od 13.00 i potrwają do zakończenia imprezy. Gdzie spodziewać się utrudnień?

  • Ulica Parkowa — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulicę Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej  oraz w Katowicach w rejonie ulicy Złotej już od 14.00.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby.