Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacz i paserzy w rękach służb

Autor: w dniu 2023-02-17

Jeden włamał się na stację paliw, skąd skradł butle z gazem, a jego czterech wspólników zajęło się tym, by pozbyć się skradzionego towaru. Wszyscy staną przed sądem. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach zatrzymali pięciu mężczyzn. Pierwszy z nich to 28-letni włamywacz, który może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Natomiast jego czterech kompanów odpowie za paserstwo.

Paserzy zajęli się tym, by przekazać skradziony towar

7 lutego 2023 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kobiernicach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do metalowego stojaka, znajdującego się na jednej ze stacji paliw z Kozach, z którego wnętrza złodziej ukradł 5 sztuk butli z gazem na kwotę ponad 1 tysiąca złotych. Tego samego dnia zdołano dotrzeć do 28-letniego sprawcy włamania. Ustalono, iż skradzione butle gazowe przekazał swoim trzem wspólnikom, a ci sprzedali je 56-letniemu mężczyźnie. Poznano dane wszystkich osób. Trzej paserzy zostali zatrzymani. Ostatni 56-letni mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy zgłosił się do jednostki w Kobiernicach na dozór do innego postępowania. Śledczy z Kobiernic oraz z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy w toku przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili uprzednio skradzione butle gazowe, choć to nie wszystko. Ponadto znaleziono tam ponad 50 gramów nowej substancji psychoaktywnej w postaci Alfa PiHP, z której na czarnym rynku można uzyskać prawie 150 porcji dilerskich. 56- latkowi został przedstawiony zarzut za paserstwo oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w warunkach recydywy.

Wczoraj na wniosek śledczych wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec czterech pozostałych sprawców prokurator zastosował dozór Policji.

Źródło: KMP Bielsko-Biała