Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstrząs w kopalni „Mysłowice-Wesoła”. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-04-17

Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został wysłany dziś wieczorem w rejon kopalni "Mysłowice-Wesoła" należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Wiadomo, że odnotowano osoby poszkodowane. Nie żyje jeden z górników. 

Wstrząs odnotowany został o 20.40 w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zlokalizowany był w pokładzie 510Dz na poziomie 665. Wskutek zdarzenia zmarł, co potwierdziła Polska Grupa Górnicza, jeden z górników. Miał 43 lata, 14 lat pracował w kopalni. Zgon potwierdził wezwany na miejsce lekarz.

Początkowe doniesienia, które przekazywaliśmy wieczorem 17 kwietnia, mówiły o tym, że poszkodowane zostały dwie osoby. Polska Grupa Górnicza poinformowała, że poszkodowanych zostało łącznie 9 pracowników, w tym górnik, którego życia nie zdołano uratować. Z informacji podawanych przez serwis internetowy netTG.pl wynika, że na miejsce udał się dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Wstrząs, jak poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, miał energię 3×10 do szóstej dżula. Jego magnituda wynosiła 2,46.

Fot. zdjęcie ilustracyjne/ARC