Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch gazu w Katowicach. Są poszkodowani!

Autor: w dniu 2024-01-08

Trwają działania służb ratunkowych w Katowicach, gdzie doszło do wybuchu butli z gazem. Zniszczony został lokal znajdujący się w ostatniej kondygnacji budynku wielorodzinnego. Służby informują o poszkodowanych.

Zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w budynku przy ulicy Chemicznej w Katowicach dotarło do służb o 09:33. Zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym, czterokondygnacyjnym. Wiadomo, że są dwie osoby poszkodowane.

– W chwili obecnej mamy na miejscu zdarzenia 18 zastępów straży pożarnej. W drodze do nas jest grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie na trzecim piętrze w kamienicy w Szopienicach. Ewakuowanych jest 20 osób, natomiast dwie osoby są poszkodowane, są przytomne, zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego – mówi naszemu reporterowi kpt. Rafał Gruszka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Zapytaliśmy o szczegóły działań podejmowanych w miejscu zdarzenia. Z informacji, które otrzymaliśmy, wynika, że na miejscu przeprowadzono rozpoznanie. Trwa przeczesywanie poddasza w zakresie odnalezienia potencjalnych innych poszkodowanych.

-Mamy na miejscu grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju, która prowadzi przeszukania mieszkania, które uległo zniszczeniu. Działania skupiają się na przeszukania zawalonego mieszkania pod kątem występowania kolejnych osób poszkodowanych. Nie spodziewamy się, że takie osoby będą, bo było robione rozpoznanie, które wskazuje, że innych osób nie ma, ale trzeba prewencyjnie to mieszkanie przeszukać – mówi kpt. Gruszka.

Do szpitala trafił, z urazem głowy i poparzeniami drugiego stopnia, 83-letni mężczyzna.