Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek na DW908. Na miejscu lądował LPR

Autor: w dniu 2023-10-02

Poważny wypadek w Kaletach w powiecie tarnogórskim. Na miejsce wezwano kilka strażackich zastępów i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W godzinach porannych na DW 908 (ul. Tarnogórska) w Kaletach doszło do poważnego wypadku. Zgłoszenie wpłynęło do służb po godzinie 8.00. Zderzyły się czołowo samochód dostawczy marki Iveco i samochód osobowy marki Ford.

Ze wstępnych ustaleń wynika, jak poinformował nas sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji, że jadący od strony Kalet Ford z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w dostawcze Iveco.

Wiadomo, co widać na fotografiach ze zdarzenia, iż siła uderzenia był tak duża, że samochód dostawczy wylądował w rowie, przewracając się na bok. Kierowca, 48-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego oraz dwaj jego pasażerowie wyszli z pojazdu o własnych siłach.

W osobowym fordzie, jak informuje sierż. szt. Kamil Kubica, podróżowały również trzy osoby. W ich przypadku niezbędna była pomoc strażaków i ratowników medycznych, którzy udzielili im pierwszej pomocy.

Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala w Sosnowcu 19-latkę, która podróżowała osobówką. Na czas czynności droga została całkowicie zablokowana, a będący na miejscu ratownicy, po wstępnych badaniach, zabrali do szpitala w Tarnowskich Górach jednego z pasażerów dostawczaka.