Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypożyczalnia gier planszowych w piekarskiej bibliotece

Autor: w dniu 2022-12-15

Fanów gier – zarówno planszowych, jak i karcianych – nie brakuje – także w Piekarach Śląskich. Mogą skorzystać z oferty miejskiej biblioteki.

Wypożyczalnia gier działa od 12 grudnia. Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich ma ciekawe propozycje dla różnych odbiorców.

Wypożyczalnia gier planszowych powstała w ramach BO

Wypożyczalnia jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy zgłosili ten projekt w Budżecie Obywatelskim Miasta Piekary Śląskie 2022, a następnie oddali na niego głosy. Do zbiorów biblioteki miasto zakupiło 170 gier dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chętni mają do dyspozycji rozgrywki strategiczne, ekonomiczne, logiczne, karciane, przygodowe i towarzyskie. Gry dostępne są zarówno w Bibliotece Centralnej, jak i w każdej z filii na terenie miasta.

W całej sieci biblioteki będzie można wypożyczyć 2 tytuły na 14 dni.

Biblioteka apeluje o stosowanie się do zasad

Gry planszowe ze względu na swoją zawartość są, co podkreślają bibliotekarze, specjalną grupą materiałów bibliotecznych. Warto zatem stosować się do zasad wypożyczania i korzystania zawartych w regulaminie.

-Wszystkim nam zależy na tym, aby gry mogły służyć naszym użytkownikom jak najdłużej – apelują bibliotekarze.

Pełna lista gier dostępnych w poszczególnych placówkach znajduje się TUTAJ. Niewykluczone, że będzie ona rozbudowywana o nowe tytuły.