Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wystawa kotów w Piekarach Śląskich. Dziś drugi dzień wydarzenia

Autor: w dniu 2024-01-14

Dziś drugi dzień Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych federacji WCF, która trwa od wczoraj w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.
Drugi dzień wydarzenia skierowanego nie tylko do pasjonatów kocich piękności odbywa się dziś hali MOSiR przy ulicy gen. Jerzego Ziętka 60 w Piekarach Śląskich. To wydarzenie skierowanie nie tylko do hodowców kotów i miłośników tych zwierząt "kociarzy".

Wystawa kotów w Piekarach Śląskich

Pierwszy dzień wystawy został zorganizowany w sobotę, 13 stycznia, ale chętni mogą pojawić się też dziś w godzinach 10.00 – 17.00, a przyjść może każdy zainteresowany.
-Na Śląsku będziemy organizować to po raz pierwszy. Będą koty doskonale znane, takie jak koty brytyjskie, Maine Coon. Spodziewamy się także takich ras jak na przykład: koty tonkijskie czy Sphynx – zapowiadał jeszcze przed wydarzeniem Grzegorz Szeja, który pomaga przy jego organizacji.
W rozmowie z reporterką Radia Piekary Gabrielą Kokott-Drzyzgą informował, jaka idea przyświeca organizatorom.
-Będzie można porozmawiać z hodowcami – po to to robimy. Pewnie, że chcemy zaprezentować sędziom nasze koty, ale chcemy też pokazać osobom zainteresowanym charaktery tych zwierząt. Są koty samotnicy, ale są też bardzo towarzyskie rasy – dodaje Grzegorz Szeja.

Halę MOSiR-u odwiedziało wczoraj wielu gości. Co mówią ci, z którymi rozmawiał Marcin Hirnyk? Jedni rozważają kupno kota, inni zastanawiają się nad rasą, bo sama decyzja o "powiększeniu rodziny" już zapadła. Jedno jest pewne – podczas wydarzenia podziwiać można wiele ras, chętni mogą porozmawiać z hodowcami, zasięgnąć informacji o charakterze danej rasy, potrzebach żywieniowych i sposobach pielęgnacji.

-Hodowlą zajmuję się od trzech lat. Są to bardzo fajne koty. To nie koty, to "koto-psy" – mówi żartobiliwie Agnieszka Piechut, hodowczyni sfinksów kanadyjskich. Podkreśla, że opisywane koty są przyjacielskie, aktywne. -Plus jest taki, że nie ma sierści w domu. Mają aksamitną skórkę, jak nektarynka – mówi Piechut.
Na miejscu są dostawcy z Polski, Hiszpanii, Węgier, Litwy. Oprócz wspaniałych kotów i ich właścicieli są także obecni przedstawiciele producentów wysokiej jakości karm, suplementów, drapaków, legowisk, zabawek oraz innych akcesoriów niezbędnych do codziennego funkcjonowania pupili. Szczegółowy plan wydarzenia TUTAJ.
Bilet normalny na każdy dzień kosztuje 20 zł, ulgowy – 10 zł. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych federacji WCF odbywa się pod patronatem Radia Piekary.