Teraz gramy:

Title

Artist
Background

XII Wigilia Charytatywna dla mieszkańców Brzezin Śląskich

Autor: w dniu 2022-12-20

Czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie dla wszystkich jest radosny. Nie brakuje osób potrzebujących. Właśnie dla nich przygotowana jest wigilia charytatywna.

21 grudnia 2022 r. w Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4 odbędzie się XII Wigilia Charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich.

XII Wigilia Charytatywna dla mieszkańców Brzezin Śląskich

Po dwóch latach pandemicznej przerwy spotkanie wigilijne wraca do dawnej formy. Warto przypomnieć, że w latach 2020-2021 przebiegało nieco inaczej.  Potrzebujący i darczyńcy spotykali się w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie prezydent Sława Umińska-Duraj, przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz organizatorzy składali zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Paczki żywnościowe odbierali ci, którzy byli tego dnia obecni na miejscu, ale nie tylko. Dary dostarczane były też osobom starszym, które nie mogły osobiście brać udziału  w uroczystym spotkaniu wigilijnym.
– Wigilia dla samotnych i ubogich mieszkańców będzie okazją do integracji i aktywizacji starszych osób, a także wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i wiary w drugiego człowieka oraz zapewnienia godnego przeżycia okresu Świąt Bożego Narodzenia. Pragnę w imieniu swoim oraz współorganizatorów – ks. proboszcza Leona Kraińskiego i Klaudiusza Daneckiego – właściciela restauracji "Orzeł" – podziękować wszystkim, którzy przez lata wspierają organizowane wigilie rzeczowo lub finansowo, wpłacając na konto parafii środki pieniężne, za które robione są zakupy artykułów spożywczych do paczek żywnościowych – mówi radny Tadeusz Wieczorek – pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia.
Spotkania wigilijne organizowane przez radnego Wieczorka odbywają się od 2011 roku, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Od 2014 roku, kiedy prezydentem została Sława Umińska-Duraj, bierze udział w wigilijnych spotkaniach, a także wspiera finansowo to charytatywne dzieło.
Źródło: UM Piekary Śląskie