Teraz gramy:

Title

Artist
Background

XVI edycja Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

Autor: w dniu 2023-03-14

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza na szesnastą edycję obchodów Święta Liczby Pi. 

Święto organizowane przez naukowców jest doskonałą okazją do prezentowania różnorodnych prelekcji, odczytów i wykładów popularnonaukowych, pokazów eksperymentów fizycznych i chemicznych, prezentacji i symulacji komputerowych, gier i zabaw logicznych adresowanych do starszych i młodszych, studentów i uczniów, do osób zajmujących się zawodowo naukami ścisłymi oraz tych, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. Mogą oni na własne oczy zobaczyć, że matematyka, fizyka, chemia, informatyka, inżynieria biomedyczna i inżynieria materiałowa są naprawdę pasjonującymi dziedzinami.

XVI edycja Święta Liczby Pi

Poprzednie edycje, które odbywały się w tradycyjnej formie stacjonarnej zyskały szerokie grono sympatyków. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ale również studentów i sympatyków nauk ścisłych. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.

Wydarzenia w trzech górnośląskich miastach

XVII Święto Liczby Pi odbywa się w tym roku stacjonarnie, w trzech miastach aglomeracji śląskiej: Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Poszczególne wydarzenia będą odbywać się w różnych budynkach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Wykład inauguracyjny pt. "Piękna i bestia (o sztuce, dizajnie i maszynach liczących)" wygłoszą prof. Marian Oslislo z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i dr hab. Ksawery Kaliski, prof. ASP.