Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Za taki manewr 15 punktów i 1500 złotych mandatu!

Autor: w dniu 2023-03-25

Za ten manewr można liczyć na spory mandat. Jednym z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa.

Kara za takie zachowanie jest surowa – wynosi 1500 złotych i 15 punktów w przypadku mandatu i nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów w przypadku skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Przekonał się o tym 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, którego niewłaściwe zachowanie w rejonie przejścia dla pieszych trafiło na skrzynkę "Stop agresji drogowej".

33-letni mężczyzna kierujący mercedesem w Rudzie Śląskiej na ul. 1-go Maja przed przejściem dla pieszych ominął pojazd, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Nagranie z tego zdarzenia przesłano na skrzynkę Stop agresji drogowej, a policjanci z rudzkiej komendy prowadzący postępowanie nie mieli problemów z ustaleniem kierującego. Mężczyzna przyznał się do winy i ukarany został mandatem 1500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów. 

Źródło: Policja Ruda Śląska