Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaatakował byłą żonę maczetą

Autor: w dniu 2024-02-20

Ruszył z maczetą na byłą żonę, ale nie ujdzie mu to na sucho. Sprawą zajęli się mundurowi. Co wiadomo o przebiegu tego zdarzenia?

Mundurowi ze Skoczowa odebrali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który w jednym z domów w Simoradzu, zaatakował maczetą swoją byłą żonę. Na miejsce interwencji jako pierwszy dotarł, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, jeden z dzielnicowych, który szybko obezwładnił agresywnego mężczyznę. Chwilę później wsparcia udzielił mu drugi dzielnicowy oraz patrol interwencyjny. Mundurowi pomogli zranionej w rękę 73-letniej kobiecie.

Kiedy agresor został zatrzymany, a ranna kobieta otrzymała pomoc miejsce zdarzenia zabezpieczono, aż do czasu przyjazdu ekipy dochodzeniowo-śledczej. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności procesowych, w tym zabezpieczeniu śladów, cały zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

Napastnik usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ciała i groźbami karalnymi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policyjnych śledczych, stosując wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 20 lat więzienia.