Zaatakował znajomego i uciekł. Odnaleźli go po godzinie
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2025-09-22
Sprawca ataku uciekł po tym, co zrobił swojemu znajomemu. Śledczy rozpoczęli jego poszukiwania. Te nie trwały długo. Wyszło na jaw, co dokładnie zaszło.
Zaatakował znajomego i uciekł. Prokurator objął go dozorem
We wtorek 16 września 2025 roku dyżurny Komisariatu Policji w Knurowie otrzymał zgłoszenie dotyczące nieporozumienia między dwoma mężczyznami na terenie miasta. Ucierpiał jeden z nich. Kiedy mundurowi ruszyli na miejsce, zastali w parku mężczyznę w wieku około 60 lat. Ten miał obrażenia, które powstały – jak się okazało – wskutek użycia niebezpiecznego narzędzia. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.
Policjanci ustalili, że sprawcą ataku był inny mężczyzna, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Zanim doszło do incydentu zaczął wypytywać swojego znajomego o pieniądze, zaatakował go i uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i już niespełna godzinę później zatrzymali 69-letniego podejrzanego.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy Gliwice–Zachód przedstawił zatrzymanemu zarzut uszkodzenia ciała oraz podjął decyzję o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym.
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
