Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrali go w ustronne miejsce, pobili i okradli

Autor: w dniu 2023-04-24

Białorusin przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Padł ofiarą mężczyzn, którzy go pobili i okradli. Sprawą zajęli się policjanci. 

Mundurowi z Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na obywatelu Białorusi, który przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. 29-latek został dotkliwie pobity, a następnie okradziony. Jego oprawcy trafili do tymczasowego aresztu.

Białorusin zabrany w ustronne miejsce, pobity i okradziony

Zdarzenie miało miejsce 6 kwietnia przed południem przy torowisku niedaleko osiedla Mickiewicza w Mikołowie. Mikołowska policja informuje, że 29-letni Białorusin przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Potencjalny pracodawca miał wobec obcokrajowca niecne zamiary. Zamiast zapewnienia zatrudnienia zaprowadził go w ustronne miejsce i zadzwonił po swoich znajomych. Ci dotkliwie pobili ofiarę i zabrali jej telefon, kartę bankomatową i pieniądze. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców, a nie było to łatwe tylko na podstawie rysopisu. Na miejscu pracował także policyjny pies. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 17 kwietnia, kiedy w ręce policjantów wpadł 26-letni mieszkaniec Mikołowa. Wtedy też jasne stało się, kto jest drugim podejrzanym. Okazał się nim 19-latek. Obaj, decyzją sądu, trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Mikołów