Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrzanin stracił prawie 3 tys. złotych. Nie kupujcie węgla z podejrzanych stron!

Autor: w dniu 2023-01-07

Zabrzanin stracił niemal 3 tys. złotych. Uważajmy na to skąd "kupujemy" węgiel – apelują policjanci. To już kolejny taki przypadek w Zabrzu. Podobnych historii w woj. śląskim policja notuje wyjątkowo dużo. Zabrzanin zakupił wirtualny węgiel. Pieniądze przelał, ale paliwa nie dostanie.

Oszuści podszywają się pod stronę Polskiej Grupy Górniczej i wyłudzają pieniądze od nieświadomych klientów, najczęściej seniorów. Choć nie tylko.

Oszukany to 33-letni mężczyzna, Chcąc kupić tanio węgiel, szukał atrakcyjnych ofert w internecie. Niestety trafili na stronę internetową, która stworzona została przez oszustów w taki sposób, że łudząco przypominał stronę internetową prawdziwego pośrednika sprzedaży opału.

Wiele oszustw opiera się na tym samym schemacie – ofercie na opał z zaliczką. Fikcyjna firma obiecuje nam dostarczenie eko-groszku, pelletu lub węgla po okazyjnej cenie po wpłacie przez nas całej kwoty lub zaliczki, a reszta ewentualnej zapłaty odbędzie się przy odbiorze. Niestety pomimo dokonania przelewu węgiel nie dociera do klienta, a samo ogłoszenie lub strona internetowa oszustów, jak i ich numery telefonów kontaktowych znikają po pewnym czasie.

Innym sposobem jest podszywanie się pod np. Polską Grupę Górniczą i jej stronę internetową.

Policjanci apelują, by sprawdzać i kontrolować to, skąd chcemy kupić węgiel. 

Źródło: Policja Zabrze