Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Barwna Parada Ulicami Miasta oraz Wielki Piknik Rodzinny – Zabrze jest gotowe na Skarbnikowe Gody. Zabrzańskie Święto Miasta rozpocznie się w sobotę, 30 września.

Imprezę zainauguruje Barwna Parada, która ruszy o godzinie 11.00 z parkingu Centrum Handlowego Platan, skąd ulicami Religi, Karola Miarki, Jagiellońską, Słodczyka oraz przez ul. Dubiela przejdzie do Parku Miejskiego. Poprowadzi ją legendarny Skarbnik wraz z Orkiestrą Dętą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, wykonującą tradycyjny repertuar. W paradzie wezmą też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

30 września – Piknik Rodzinny

Park Miejski przy ul. Dubiela, zostanie tego dnia zarezerwowany dla rodzin. Program Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się tutaj o godzinie 11.30 i potrwa do późnych godzin wieczornych, wypełni bogata mieszanka muzyki, tradycji, nauki i rozrywki. Wieczorem zaplanowano koncerty Mai Cembrzyńskiej, Jacka Stachurskiego i Margaret.

1 października – Koncert Galowy

1 października, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się Koncert Galowy. W tym samym dniu, o godz. 12.15, w Kościele pw. św. Kamila odprawiona zostanie msza św. w intencji miasta Zabrze z okazji 101. rocznicy nadania praw miejskich oraz 29. rocznicy patronatu św. Kamila nad miastem Zabrze.

Urodziny Miasta Zabrze – zmiana organizacji ruchu

W związku z licznymi pracami remontowymi na zabrzańskich drogach, barwny korowód w tym roku wyjątkowo przejdzie inną, niż tradycyjna trasą. Uczestnicy zgromadzą się na zachodniej części parkingu Centrum Handlowego Platan, skąd ulicami Religi, Karola Miarki, Jagiellońską, Słodczyka oraz przez ul. Dubiela przejdą do Parku Miejskiego.
W celu zapewnienia uczestnikom parady właściwego poziomu bezpieczeństwa konieczne będzie wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w ruchu drogowym w rejonie wyżej wymienionych ulic, które obowiązywać będą 30 września br. od godziny 10.00 do godz. 13.00.