Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zainaugurowano sezon w Parku Miliona Świateł

Autor: w dniu 2023-10-27

Park Miliona Świateł w Zabrzu rozbłysnął już na nowo, w ramach inauguracji kolejnego sezonu. Jak prezentuje się ta wyjątkowa, multimedialna wystawa?

Nowe instalacje pojawiły się w zabrzańskim Parku Miliona Świateł. Na Kąpielisku Leśnym zainaugurowano trzeci sezon multimedialnej wystawy – tym razem przenoszącej zwiedzających do magicznego świata Alicji w Krainie Czarów.

-16 nowych stref, bardziej multimedialny park tym razem, znacznie więcej muzyki, dźwięków, stref, w których będziemy zadziwieni przez elementy, które będą wydawały dźwięki, w których można coś zobaczyć. Dodatkowe pokazy, dodatkowe eventy, które będziemy proponowali w trakcie sezonu, w zależności od pogody. Będziemy tworzyli widowisko laserowe, będziemy starali się zrobić park ognia – mówi Grzegorz Podogrocki prezes firmy Multidekor, która jest wykonawcą instalacji w zabrzańskim Parku Miliona Świateł.

Wszystko to robi wrażenie, a jak duże jest zużycie energii elektrycznej?

-Pomimo że to ponad milion światełek, milion diod LED, to tak naprawdę cały park jest przygotowany w oparciu o ekodiody. Najwięcej światła z jak najmniejszej mocy – dodaje prezes Podogrocki

Wystawę ciekawych iluminacji będzie można zwiedzać przez kilka miesięcy od wtorku do niedzieli. Pierwsi chętni podzielili się opiniami z naszą reporterką Gabrielą Kokott-Dryzgą.

-Bardzo dużo można robić fajnych zdjęć – mówi jedna z młodych osób spotkanych na miejscu -Można fajne zdjęcia robić – mówi inna rozmówczyni – Cały dzień mogłabym tu chodzić – kwituje kolejna.

Park Miliona Świateł rozbłysnął na terenie Kąpielska Leśnego w Zabrzu już po raz trzeci. W dotychczasowych sezonach odwiedziło go około 100 tysięcy osób.