Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zakochana 14-latka znów uciekła. 33-latek na wolności

Autor: w dniu 2022-12-10

14-letnia Alicja S. znów uciekła – tym razem z placówki przy ulicy Matki Ewy 5 w Bytomiu. – Osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu prosimy o kontakt – informuje policja.

Nastolatka była poszukiwana już w październiku. Została odnaleziona w Niemczech, w towarzystwie 33-letniego Polaka. Tego nie zatrzymano, bo zgodnie z niemieckim prawem, jego kontakty z 14-latką nie są przestępstwem.

Jak się okazało – nastolatka przebywała na terenie Niemiec w towarzystwie 33-letniego Polaka. Oboje poznali się jeszcze w Polsce. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu przedstawiła mężczyźnie zarzut seksualnego wykorzystania osoby małoletniej, a prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór. 33-latek od czerwca miał stawiać się w Komisariacie Policji III w Bytomiu trzy razy w tygodniu. Nie zrobił tego. Najprawdopodobniej wyjechał do Niemiec. W trakcie współpracy strona niemiecka poinformowała, że w świetle prawa niemieckiego kontakty fizyczne pomiędzy osobami w wieku 14 i 33 lat nie są przestępstwem. Dlatego mężczyzna nadal przebywa w Niemczech i nie zostanie tam zatrzymany. 

Po powrocie nastolatki do Bytomia Sąd Rodzinny w tym mieście podjął decyzję i wydał postanowienie o umieszczeniu nieletniej w placówce opiekuńczo wychowawczej. Nastolatka pomimo powrotu do Polski 7 grudnia uciekła z placówki.

Rysopis zaginionej: wiek z wyglądu 14 lat, wzrost około 165 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie blond, oczy piwne.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu telefon 478533280, lub z najbliższą jednostką Policji.