Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zakończono przebudowę ulicy Powstańców Warszawskich

Autor: w dniu 2022-12-27

Dobiegła końca prowadzona w Piekarach Śląskich kompleksowa przebudowa ul. Powstańców Warszawskich, która połączyła ul. Bytomską i Wyszyńskiego.

Realizacja tego zadania jest ważne, jak podkreśla magistrat, z kilku względów. Przede wszystkim otwiera nowe tereny inwestycyjne, a dodatkowo stanie się w przyszłości drogą dojazdową do projektowanego basenu. To jednak nie wszystko, bo ulica jest też "bypassem" ułatwiającym komunikację w centrum miasta.

Zadanie podzielono na dwa etapy

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK sp. z o.o., na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomską) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r. Druga część prac pozwoliła na skomunikowanie terenów gminnych przeznaczonych pod inwestycje. Droga posłuży również jako "bypass" do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

Zadanie o wartości 1.835.515,82 zł realizowane było przez firmę ZRB Tyskie Drogi Sp. z.o.o. W ramach urzędowych wytycznych dokonano korekty ustawienia latarni oświetleniowych, a sama droga posiada nową podbudowę, chodniki i nawierzchnię.

Dzięki pracom będzie łatwiej o inwestorów

Przeprowadzane roboty umożliwią, jak podkreślają urzędnicy, pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Umożliwią też otwieranie dla potencjalnych inwestorów terenów znajdujących się na północ od ul. Solidarności. Droga została wykonywana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

Źródło i zdjęcie: UM Piekary Śląskie