Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zanieczyszczono rzekę przepływającą przez Gliwice. Trwa śledztwo

Autor: w dniu 2023-09-13

Woda w rzece przepływającej przez Gliwice została zanieczyszczona. O niepokojącej sytuacji Straż Miejską poinformował przechodzień. Trwa śledztwo. 

Osoba spacerująca po Gliwicach wyczuła drażniący zapach i zauważyła nietypowy kolor wody w rzece przepływającej przez Gliwice. Sprawą zajęły się służby. Wiadomo, że zatrzymano jedną osobę.

Bytomka zanieczyszczona. Sprawą zajęły się służby

Wczoraj około godziny 14.30 spacerowicz telefonicznie powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Gliwicach o dziwnym zapachu i matowo-popielatym kolorze wody w Bytomce, na wysokości ulicy Królewskiej Tamy. Sygnał trafił do kolejnych służb i wywołał natychmiastowe działania. W rejon wysłano między innymi 12 policjantów, którzy mieli ustalić źródło zanieczyszczeń.

Po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego nietypowego koloru i zapachu wody w rzece rozpoczęto intensywne czynności śledcze. Na miejsce, oprócz policji i straży pożarnej, przybyli przedstawiciele prokuratury, służb państwowych i samorządowych.

Policjanci wkroczyli na jedną z gliwickich posesji, połączonej z rzeką kanalizacją burzową, z której prawdopodobnie wpływała do rzeki substancja o nieznanym jeszcze pochodzeniu. W trakcie przeszukania w magazynie ujawniono kilkadziesiąt 1000-litrowych zbiorników typu Mauser z nieznaną substancją. W wyniku działań zatrzymano 57-letniego mężczyznę.

Teren – miejsce prawdopodobnego źródła zanieczyszczenia – został zabezpieczony i jest pilnowany przez policjantów. Trwają czynności śledcze pod nadzorem prokuratury.