Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaniedbane psy odebrane nieodpowiedzialnej właścicielce

Autor: w dniu 2024-03-21

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy, które były pozbawione opieki weterynaryjnej i trzymane w brudnym boksie.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielce dwa psy. Do policyjnej interwencji doszło Panewnikach

Zaniedbane psy żyły w boksie brudnym od fekaliów

W opisywanym miejscu podjęto interwencję. Na terenie prywatnej posesji 58-letnia kobieta trzymała swoje zwierzęta w brudnym od fekaliów boksie. Psy były – jak informuje katowicka policja – rażąco zaniedbane i nieleczone ze swoich chorób. Ich sierść była, jak opisują służby, silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. U ponad 2-letniego kundelka weterynarz stwierdził uraz kręgosłupa, podobnie jak u ponad 1,5 rocznego owczarka niemieckiego, który dodatkowo był skrajnie wychudzony, miał zapalenie spojówek, skręcenie kończyn i dolegliwości jelitowe.

Po przesłuchaniu właścicielki, która nie miała sobie nic do zarzucenia, zwierzęta, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, przekazane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Tam zostały nakarmione, wykąpane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Fot. KMP Katowice

Fot. KMP Katowice

Fot. KMP Katowice