Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zbliża się Legendarny Kosmiczny Mecz. Wspomogą podopiecznych Domu Aniołów Stróżów

Autor: w dniu 2024-02-21

Znani i lubiani staną na parkiecie katowickiego Spodka, by wesprzeć podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Wszytko to w ramach Legendarnego Kosmicznego Meczu. "To jest mecz inny niż wszystkie" – podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dobroczynny cel, doskonała organizacja oraz fantastyczna publiczność, która kupując bilety wspiera najmłodszych. Już 22 marca na parkiecie katowickiego Spodka w siatkówkę i koszykówkę zagrają między innymi Mariusz Kałamaga, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Małgorzata Glinka-Mogentale, Joanna Jędrzejczyk, Sławomir Peszko, Paweł Domagała, Łukasz Koszarek, Jerzy Mielewski. Trwa sprzedaż biletów na kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz.

To jest mecz inny niż wszystkie, mieszanka sportowej rywalizacji, przyjaznej atmosfery i przede wszystkim otwartych serc osób, które chcą pomagać innym. W katowickim Spodku niejeden raz sportowcy walczyli o najwyższe laury. Obiekt służy także szczytnym celom. Zapraszam 22 marca, by poczuć atmosferę tego legendarnego obiektu, miło spędzić czas w rodzinnej atmosferze i wspomóc dzieci ze Śląska i Zagłębia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tegoroczny mecz to trzecia edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami, która odbędzie się w Spodku. Na kibiców czekać będzie wielkie sportowe show, w którym wezmą udział takie osobistości, jak Krzysztof Ignaczak, Mateusz Gamrot, Sławomir Szmal, Adam Van Bendler, Anna Wyszkoni i wielu innych.

Legendarny Kosmiczny Mecz i moc gwiazd

Legendarny Kosmiczny Mecz to wielkie sportowe show i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny! Agencja STAR MANAGER Piotr Sobik wraz z Bartoszem Demczukiem z Kabaretu Młodych Panów od 2011 roku tworzy wydarzenie, które swoją skalą przerasta inne eventy charytatywne na Śląsku. Pierwsze Legendarne Kosmiczne Mecze organizowane były w Rybniku, szybko jednak okazało się, że popularność imprezy jest tak duża, że konieczne było przeniesienie wydarzenia do większej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Po latach wielkiego sukcesu Kosmicznych Meczy, organizatorzy postanowiliśmy ponownie podnieść poprzeczkę i wyprodukować to wyjątkowe wydarzenie w katowickim Spodku.

Po raz kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz zostanie zorganizowany z myślą o Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Domu Aniołów Stróżów". Wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla stowarzyszenia w styczniu 2022 roku. Dom Aniołów Stróżów od przeszło 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom ubogim z  śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dla wielu potrzebujących Dom Aniołów jest ich drugim domem. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje szereg akcji i wydarzeń, które mają przysłużyć się pozyskaniu funduszy na niesienie codziennej pomocy.

Fot. D. Czapla

Zakup biletów już jest możliwy

Już wystartowała sprzedaż biletów – cegiełek na Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami. Zakupu można dokonać na stronie www.legendarnykosmicznymecz.pl, a także na portalach biletowych.

– To jest dla nas rok szczególny, bo obchodzimy 30-lecie swojej działalności. To jest długa historia, a czasy w których funkcjonujemy są trudne. Pogarsza się sytuacja psychiczna wielu dzieci, dlatego potrzebują one naszego wsparcia – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym stowarzyszenia.  W poprzednim roku w Spodku w LKM zgrali m. in.: Jerzy Dudek, Joanna Jędrzejczyk, Sebastian Świderski, Ewelina Lisowska, Czadomen, Magda Steczkowska oraz Michał Kincel.

Źródło: UM Katowice