Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Studenci medycyny organizują kolejną edycję akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą". W najbliższe soboty dyżurować będą w centrach handlowych, po to by jak najwięcej osób mogło skorzystać z bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji.

Akcja odbędzie się w sobotę, 18 listopada w DH Supersam w Katowicach oraz w sobotę, 25 listopada w CH Platan w Zabrzu.

Podczas naszych akcji uruchamiamy wiele interesujących stanowisk tematycznych, na których można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne takie jak pomiar glikemii, ciśnienia i saturacji oraz zasięgnąć porad zdrowotnych. Będą  stanowiska edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy, profilaktyki przeciwnowotworowej, zdrowia psychicznego, zdrowego odżywiania, szkodliwości papierosów i alkoholu oraz wpływu zmian klimatu na nasze zdrowie. Poza tym w naszym wydarzeniu bierze też udział Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS, dzięki któremu otwieramy stanowiska dotyczące samobadania piersi i jąder oraz uświadamiania, jak wygląda badanie cytologiczne – mówi nam Agnieszka Suszek z śląskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

"Zdrowie pod kontrolą" odbędzie zarówno w Katowicach, jak i w kolejną sobotę w Zabrzu w godzinach od 10.00 do 16.00

To wydarzenie organizowane cyklicznie, w dwóch edycjach (wiosennej i jesiennej) przez Program Stały ds. Zdrowia Publicznego działający w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Głównym celem wydarzenia jest pogłębienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.  Wydarzenie jest organizowane dwa razy do roku w galeriach handlowych na terenie największych polskich miast i trwa jeden dzień. Jest ono w pełni bezpłatne i  Stowarzyszenie nie czerpie z niego jakichkolwiek zysków materialnych.

Co roku nasze akcje cieszą się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających centra handlowe lub miejsca gdzie stacjonujemy. Do punktów pomiaru glikemii wręcz ustawiają się kolejki zainteresowanych pacjentów. Podczas zeszłej edycji w Oddziale Śląsk udało nam się przebadać i wyedukować aż 515 osób! Jest to niesamowity wynik, który nas ogromnie cieszy – dodaje Agnieszka Suszek.

Radio Piekary objęło akcję patronatem medialnym.