Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zginął motocyklista. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Autor: w dniu 2024-04-30

Wodzisławscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku motocyklisty, do którego doszło w Wodzisławiu Śląskim. Było to kolejne tego dnia tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe.

Wczoraj po godzinie 17.00 wodzisławska Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło na ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci na miejscu wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Zginął motocyklista

Śledczy pracujący w miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem yamaha, 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

– W konsekwencji utracił panowanie nad motocyklem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na lewe pobocze, po czym z dużą siłą uderzył w przepust drogowy, płot, a następnie zatrzymał się na kolejnym przepuście drogowym. W wyniku poniesionych obrażeń motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Jak się okazało, nie miał on uprawnień do kierowania motocyklem – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Wodzisławscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniali okoliczności tego tragicznego wypadku. Zdarzenie to nie było jedynym, które zostało wczoraj odnotowane przez służby. Do wypadku doszło też w miejscowości Lyski w powiecie rybnickim. Zginęła wówczas 15-latka, a kierujący jednośladem trafił do szpitala.