Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziei z Zabrza skusił motoryzacyjny klasyk

Autor: w dniu 2023-08-03

Fiat 126p, czyli popularny "maluch", kiedyś raczej wzbudzał śmiech, ale teraz staje się klasykiem. Ten niewątpliwy cud motoryzacji padł łupem złodziei w Zabrzu. Na szczęście właściciel szybko odzyskał swój pojazd.

Dyżurny Komisariatu I Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do garażu przy ulicy Makoszowskiej w Zabrzu. Sprawcy wyłamali bramę, a następnie ukradli narzędzia, materiały budowane i Fiata 126p o wartości 20 tysięcy złotych.

– Kilka godzin później policjanci dostali informacje o dwóch mężczyznach, którzy na ulicy Czołgistów wiozą w wózku przedmioty pochodzące prawdopodobnie z tego włamania. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który potwierdził te podejrzenia. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 20 i 47 lat. Obydwaj byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Mundurowi odzyskali skradzione auto, którego sprawcy ukryli na podwórku w zabrzańskiej dzielnicy Zandka – mówi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymana dwójka nie ma na koncie innych włamań i kradzieży.

Foto i źródło: KMP Zabrze