Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł dr n. med. Stanisław Dyląg

Autor: w dniu 2023-05-16

Smutne informacje dotarły dziś w godzinach porannych do przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, którzy poinformowali o odejściu dyrektora tej instytucji.

Nie żyje dr n. med. Stanisław Dyląg – wieloletni dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Smutne wieści rano przekazała rodzina dyrektora.

Stanisław Dyląg był cenionym specjalistą

Wybitny fachowiec, barwna postać, utrzymujący doskonały kontakt z mediami, społecznością regionu. Popularyzator honorowego krwiodawstwa. Jeden z inicjatorów wampiriady – akcji podczas której w luźny, wesoły sposób prowadzona była zbiórka krwi z wykorzystaniem specjalnie do tego przystosowanych ambulasanów – krwiobusów.

Dyrektor Dyląg pracował dla służby zdrowia nieprzerwanie przez 43 lata. Na stanowisko dyrektora katowickiego centrum został powołany 1 lutego 1991 roku. Niejednokrotnie był gościem uroczystości organizowanych przez działające w Piekarach Śląskich Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub HDK KWK "Julian". Brał udział w jubileuszu 45-lecia istnienia instytucji.

W sierpniu skończyłby 70 lat.

Fot. RCKiK w Katowicach