Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zniszczył latarnie wzdłuż odcinku „wiślanki”. Podliczono straty

Autor: w dniu 2023-05-30

Wandal niszczył latarnie uliczne. Nie wiadomo, jaki cel mu przyświecał, ale pewne jest, że podliczono już wysokość strat. 

Mieszkaniec Mikołowa może trafić do więzienia za to, że nadmiar energii wyładował na ulicznych latarniach. Szczegóły interwencji opisuje policja.

Zniszczone latarnie i interwencja policji

W miniony piątek przed północą dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali skierowani do dzielnicy Kamionka, gdzie w rejonie DK 81 ktoś zniszczył kilka latarni ulicznych. Oczekujący na miejscu świadek wskazał mundurowym zniszczenia oraz opisał wygląd sprawcy. Po chwili wandal był już w rękach dzielnicowych. Agresywny 23-latek nie zamierzał współpracować z mundurowymi. Został obezwładniony, zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu.

Podczas przeprowadzonych na miejscu oględzin stwierdzono, że mikołowianin zniszczył 3 latarnie kołowe, 5 latarni dla pieszych, sygnalizator świetlny oraz przycisk zmiany sygnalizacji. Zarządca drogi oszacował wartość strat na kwotę około 9 tysięcy złotych.

23-latek usłyszał już zarzuty, jak przybliża policja, zniszczenia mienia w czynie chuligańskim. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.