Teraz gramy:

Title

Artist
Background

100-lecie piekarskiego LO im. Króla Jana III Sobieskiego

Autor: w dniu 2024-02-21

Akademicki Zespół Szkół I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich przygotowuje się do obchodów 100-lecia. Znany jest program wydarzenia, które odbędzie się na początku kwietnia.

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich, które w świadomości młodych ludzi funkcjonuje przede wszystkim jako Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich, obchodzi w 2024 roku stulecie swojego istnienia. Z tej okazji organizowane są konkursy tematyczne, publikowane są wspomnienia absolwentów, organizowane są uroczystości jubileuszowe.

Stulecie piekarskiego LO. Co zaplanowano w ramach uroczystości jubileuszowych?

Media społecznościowe piekarskiej szkoły są, w związku ze zbliżającym się jubileuszem, pełne postów informujących o tym, co zaplanowali organizatorzy. Nie brakuje również wpisów zachęcających do tego, by wczytać się we wspomnienia byłych uczniów i nauczycieli. To właśnie one posłużyły do stworzenia cyklu "Wspomnień czar", w ramach którego publikowane są refleksje absolwentów liceum mieszczącego się przy ulicy Gimnazjalnej 24. Chętni mogą zresztą dzielić się tym, co pamiętają ze swoich szkolnych czasów. Wiadomości w tej sprawie można przesyłać na adres jubileusz@azs.piekary.pl lub zostawić w sekretariacie szkoły.
Co jeszcze przygotowano – przede wszystkim, dla tych, którzy obecnie uczęszczają do piekarskiego liceum? Szkoła informuje o jednym z konkursów tematycznych organizowanych z okazji jubileuszu. Głównym założeniem jest przedstawienie, w formie plastycznej, piekarskiej szkoły. Termin nadsyłania prac upływa 15 marca:
To nie wszystko, bo ci, którym od plastyki i grafiki bliższe są działania z materią językową, mogą wziąć udział w innym konkursie. Chodzi o zredagowanie życzeń dla – jak piszą organizatorzy – Szanownej Jubilatki. W tym przypadku termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2024 roku:
Dla absolwentów najważniejszą informacją jest ta o zjeździe, który odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku. O czym powinni pamiętać ci, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w tym wyjątkowych spotkaniu?

"W tym dniu [6 kwietnia – przyp. red.] odbędzie się zjazd absolwentów, który będzie doskonałą okazją, by odwiedzić budynek liceum, spotkać się ze znajomymi ze szkolnej ławy i powspominać dawne czasy. W związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną liczbą miejsc w auli prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w koncercie wypełniając formularz (https://forms.gle/9ia3q1YzvgXaudANA) lub kontaktując się z sekretariatem szkoły pod nr 695 950 139. Szczegóły dotyczące pozostałych wydarzeń będziemy zamieszczać na stronie https://sites.google.com/azs.piekary.pl/jubileusz i szkolnym FB. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie lub pod numerem telefonu 695 950 139″ – informuje szkoła w swoich mediach społecznościowych:

Osoby zaangażowane w organizację wydarzenia podkreślają przy tym, że wprawdzie liczba miejsc na koncert jest ograniczona (co spowodowane jest pojemnością auli), natomiast każdy może (i tu już nie ma ograniczeń) przyjechać na miejsce, zwiedzać szkołę i oglądać wystawy okolicznościowe.