Teraz gramy:

Title

Artist
Background

2,5-letni chłopiec wypadł z okna. Jak lekarze oceniają jego stan?

Autor: w dniu 2024-07-05

2-5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze budynku przy ulicy Modelarskiej w Katowicach, gdy znajdował się pod opieką babci. Dopytaliśmy o stan jego zdrowia.

Trwa jeszcze ustalanie okoliczności dramatycznego zdarzenia przy Modelarskiej w Katowicach. Przypomnijmy, że z okna mieszkania na trzecim piętrze wypadł dwuipółletni chłopczyk. Wszystko działo się wtedy, gdy jego rodzice wyszli na zakupy, a babcia opiekowała się nim oraz dziećmi w wieku 4 lat i 8 miesięcy.

2,5-letni chłopiec wypadł z okna. W jakim jest stanie?

Najmłodsze dziecko było przewijane. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do upadku z wysokości. Chłopiec, który w momencie transportu do szpitala był przytomny, a jego stan określano jako ciężki,  trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zapytaliśmy u źródła o to, jaki jest obecnie stan zdrowia poszkodowanego.

– Stan chłopczyka, który od trzech dni przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka poprawił się. Dziecko zostało wybudzone ze śpiączki farmakologicznej, oddycha samodzielnie. W dalszym ciągu przebywa na oddziale intensywnej terapii, natomiast rokowania co do jego stanu zdrowia są ostrożnie optymistycznie – mówi w rozmowie z naszym reporterem Wojciech Gumułka z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani, oprócz medyków, katowiccy policjanci. Powiadomiony został również prokurator. Dorośli zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. Wynik badania wskazał, że opiekunowie w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Czynności procesowe w sprawie wykonują kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach.

Dziecko wypadło z okna. Jest w ciężkim stanie