Teraz gramy:

Title

Artist
Background

27. Urodziny Radia Piekary i Dni Piekar Śląskich

Autor: w dniu 2023-04-18

Wielkimi krokami zbliża się czas, kiedy będziemy świętować 27. urodziny Radia Piekary i Dni Piekar Śląskich. Kto wystąpi w dniach 12-14 maja?

Świętowanie 27. Urodzin Radia Piekary rozpocznie się w piątek, 12 maja o godzinie 17.00. Tego dnia na scenie głównymi gwiazdami będą zespół Enej – polski zespół, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Zespół znany jest z takich przebojów jak "Tak smakuje życie" czy "Symetryczno-Liryczna".

Drugą najważniejszą gwiazdą tego dnia będzie Skolim – wykonawca muzyki disco polo i dance. Znany jest z takich utworów jak "Nie dzwoń do mnie mała" czy "Kiss me Baby". Jego utwory osiągają miliony wyświetleń na portalu YouTube!

Poza tymi artystami na scenie pojawią się:

B.R.O. – autor takich utworów jak "Jeszcze będzie pięknie", "Zapamiętaj mnie" czy "Pierwszy Raz";

Nowator – wykonawca, który dał dotąd poznać się jako wszechstronny wykonawca, którego jednym z najnowszych utworów jest "Ay Amor":

WonerS – artysta młodego pokolenia, który nagrał m.in. utwór "Szalony weekend":

Coast Patrol – zespół, który otrzymał w 2022 roku nagrodę Miejskiego Dom Kultury w Piekarach Śląskich i Radia Piekary, dzięki czemu wystąpi podczas tegorocznych Urodzin Radia Piekary.

Zwieńczeniem tego dnia będzie Hello Party. Co w kolejnych dniach, gdy zorganizowane będą Dni Piekar Śląskich?

Kto wystąpi drugiego dnia?

W sobotę, 13 maja, zabawę rozpoczniemy o godzinie 16.00. Głównymi gwiazdami będą: Sławomir – swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center na Long Island. Po wielu sukcesach w USA, zdobyciu szerokiej publiczności i fanów, szczególnie ze środowiska polskich kierowców trucków Sławomir przygotował pierwszy singiel na rynek ojczysty pt. "Megiera". Utwór z miejsca podbił serca polskich słuchaczy. W teledysku do utworu udział wzięły gwiazdy polskiego kina Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz muza artysty Kajra. Zdjęcia do klipu odbyły się we wsi Konina a budżet klipu przekroczył 15 000$ W Ojczyźnie Sławomir występuję z zespołem "Trzymamy się Zapały", który tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Po przyjeździe do Ojczyzny Sławomir został godnie powitany w programie "Jaka to melodia", gdzie promował drugi singiel "Ni mom hektara", który jest zwiastunem debiutanckiej płyty. Jego najnowszym utworem jest "Cudowronek".

Na scenie pojawi się także Extazy – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance, który znany jest m.in. z utworu "Piąta nad ranem"

Ludzie – drugi z zespołów, który został doceniany podczas finału przeglądu SPI nie ŚPI organizowanym w Ośrodku Kultury Andaluzja

Freaky Boys – formacja powstała w 2011 roku. Początkowo grupa bawiła publiczność swoimi występami w dwuosobowym składzie, prezentując swoje dance-owe utwory, z których najnowszy to "Wypijmy za to":

D-Bomb – polska grupa wokalno-taneczna reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od 2009 roku także muzykę disco polo, którego jednym z najbardziej znanych utworów jest "O Ela, Ela"

Zwieńczeniem tego dnia będzie Hello Party.

Ostatni dzień wydarzenia

Ostatniego dnia – w niedzielę, 14 maja – początek zabawy zaplanowano na godzinę 14.00. Wśród największych gwiazd:

Baciary – polski zespół folklorystyczny założony przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej

Capitan Folk –  projekt łączący w sobie dwa nurty muzyczne – muzykę biesiadną i rytmy wojskowe, którego jednym z utworów jest "Bo jo Cię kochom":

Ponadto Nika – autorka utworu "Ajajaj", Laura Gajowska – artystka doceniona podczas finału przeglądu SPI nie ŚPI organizowanym w Ośrodku Kultury Andaluzja, Spontan, Rompey, a także piekarskie zespoły regionalne, mażoretki "Azaria" i Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary – Julian". Na chętnych będą czekać także czeski lunapark – największe objazdowe wesołe miasteczko oraz gastronomia. Szczegóły zamieszczono na plakacie: