Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał zaoszczędzić, ale nie udało się

Autor: w dniu 2023-04-18

Bagaż pozostawiony przed terminalem C lotniska w Pyrzowicach sprawił, że wszczęto niezbędne w takich sytuacjach procedury. 

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej podjęli 15 kwietnia działania na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Było to związane z bagażem pozostawionym przed terminalem C.

Chciał zaoszczędzić, a musi opłacić… mandat

Najważniejszym krokiem było ustalenie właściciela porzuconej torby podróżnej. Okazało się, że bagaż należał do Gruzina, który tłumaczył, że porzucił swoje rzeczy, bo były cięższe niż wymagają tego linie lotnicze. Wiadomo, że w tym momencie musiałby dopłacić za nadbagaż, a bardzo chciał tego uniknąć. Co zrobił, by uniknąć dodatkowej opłaty? Otóż postanowił przepakować swoje bagaże i wyrzucić rzeczy do kontenera na odpady budowlane, który był ustawiony przed budynkiem. Nie udało mu się zaoszczędzić. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Straż Graniczna przypomina, że bagaż pozostawiony bez nadzoru zawsze traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Równocześnie wystosowuje do podróżnych apel, aby pilnowali swoich bagaży. Każdorazowe pozostawienie ich bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.