Teraz gramy:

Title

Artist
Background

27. Urodziny Radia Piekary za nami. Dziś i jutro Dni Miasta

Autor: w dniu 2023-05-13

Piątkowe świętowanie w ramach 27. Urodzin Radia Piekary było okazją do tego, żeby wysłuchać występów gwiazd muzyki tanecznej. Najważniejszym gościem wieczoru był zespół Enej.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy o 17.00, kiedy za konsoletą stanął DJ Adam Gruca, który poprowadził Hello Party. Jak przebiegał początek imprezy? Widać to na fotografiach wykonanych przez Foto Piekary Śląskie, gdzie uchwycono naszych niezastąpionych prowadzących, czyli Ingę Papkalę i Pawła Ziębę:

Po setach didżejskich na scenie pojawił się zespół Coast Patrol, który otrzymał w 2022 roku nagrodę Miejskiego Dom Kultury w Piekarach Śląskich i Radia Piekary. Jak przebiegał występ? Zobaczcie:

Potem na scenie pojawił się B.R.O., który wykonał między innymi jeden ze swoich najbardziej rozpoznawalnych utworów, czyli "Jeszcze będzie pięknie":

Jego występ można zobaczyć też na zdjęciach wykonanych przez JBMedia:

Następnie na scenie pojawił się Nowator, a po nim Skolim, który rozgrzał publikę przed występem zespołu Enej, który był gwiazdą wieczoru:

Zanim kluczowy artysta wszedł na scenę, rozmawiał reporter Radia Piekary Marcin Hirnyk.

-Przezimowaliśmy czas zimowy w studiu. Pracowaliśmy nad nowym materiałem, który się zbliża. Półtora godziny grania. Jest kilka nowości dla publiczności, która z nami jeździ. Spoglądam na publiczność od lewej do prawej i chcę, by koncert wypadł jak najlepiej – mówił jeszcze przed wejściem na scenę wokalista grupy Enej, Piotr Sołoducha.

Co działo się już podczas występu? Poniżej próbka koncertowych wrażeń:

Warto zobaczyć też zdjęcia wykonane przez JB Media:

To, co działo się wczoraj to dopiero początek muzycznych emocji, bo przed nami jeszcze Dni Piekar Śląskich.

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy spotkać się na Kopcu Wyzwolenia. Tłumy ludzi. Myślę, że to dopiero rozgrzewka przed kolejnymi dwoma dniami, kiedy wystąpią znane i lubiane gwiazdy. Do zobaczenia na Kopcu! – zachęca I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Kto dziś wystąpi? Zabawę rozpoczniemy o godzinie 16.00. Główną gwiazdaą będzie Sławomir, ale na scenie pojawi się także zespół Extazy, ponadto: Ludzie, Freaky Boys i D-Bomb.