Teraz gramy:

Title

Artist
Background

3 gry karciane, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie

Autor: w dniu 2022-12-23

Jest wiele wspaniałych rzeczy związanych z goszczeniem rodziny na święta. Rezygnacja z szarej codzienności i zebranie wszystkich ludzi, których kochasz pod jednym dachem może stanowić wspaniałe przeżycie. Przedział wiekowy Twoich gości może jednak okazać się problemem, jeśli chodzi o rozrywkę. Jak promować wspólną aktywność, gdy młodsi członkowie rodziny wolą grać w gry wideo, a starsi robią koktajle i rozmawiają o polityce? Istnieje jedno proste rozwiązanie: karty. Za pomocą jednej talii kart możesz tworzyć wspomnienia na całe życie. Dowiedz się więcej o historii gier karcianych i sprawdź trzy popularne gry dla całej rodziny.

Historia kart

Ponieważ karty były częścią popkultury tak długo, jak ktokolwiek pamięta, dziwnie jest myśleć o czasie, kiedy ich nie było. Według Encyklopedii Britannica "Najwcześniejsza wzmianka o kartach do gry […] pojawia się w chińskiej literaturze z X wieku, ale nie ma tam żadnych oznaczeń ani gier, w które się nimi gra". Blog o grach Board Game Geek zauważa, że ​​standardowa talia kart ewoluowała pod globalnym wpływem, aż stała się tym, z czego znamy karty dzisiaj.

A mówiąc o tym, czym jest dzisiaj — talią 52 kart w dwóch kolorach i czterech kolorach — dlaczego tak jest? Jak twierdzi wiele źródeł, standardowa talia kart jest oparta na kalendarzu. Jego 52 karty przedstawiają liczbę tygodni w roku; cztery kolory (trefl, karo, kier i pik) reprezentują cztery pory roku; kolory, czerwony i czarny, reprezentują dzień i noc. A 365 to suma wszystkich symboli numerycznych na kartach zsumowanych, reprezentujących liczbę dni w roku. Ma to sens! Karty są wykorzystywane we wszystkich grach karcianych.

Gry karciane na wspólny rodzinny wieczór

Teraz, gdy wiesz, skąd pochodzą karty i co reprezentują, nadszedł czas, aby nauczyć się ich używać. Rozwój internetu sprawił, że w sieci można znaleźć wiele serwisów oferujących popularne gry karciane. Część z nich oferuje bonus za rejestrację bez depozytu 2022.

Prawdopodobnie grałeś już w gry takie jak wojna lub Poker — ale mamy kilka gier, o których być może nie słyszałeś. Wszystkie są odpowiednie dla różnych grup wiekowych i wymagają jedynie standardowej talii kart.

Memory

Mózg jest ośrodkiem wszelkiego uczenia się i doświadczania, a umiejętności poznawcze są podstawowymi umiejętnościami wymaganymi do przetwarzania informacji. Jeśli chcesz rozwijać swoje zdolności poznawcze i jednocześnie dobrze się bawić, ta gra jest dla Ciebie. W tej grze masz zakrytą talię kart. Każdy gracz musi jednocześnie odkrywać dwie karty i porównywać je ze sobą. Gracz, który zbierze najwięcej par kart, wygrywa grę.

Blef

Ta gra jest również znana jako wykrywacz kłamstw. W blef można grać w grupie 4 lub 6 osób siedzących w kręgu. Karty są rozdawane równo między graczy, a reszta talii jest umieszczana zakryta na środku. Gracz rozpoczynający może zacząć od pojedynczej karty lub grupy kart i położyć je zakryte na środku, jednocześnie głośno deklarując, które i ile kart odrzucił; tutaj leży klucz gry. Jest to najważniejsza część gry, a ciekawość rośnie, gdy każdy gracz odrzuca swoje karty. Następny gracz musi ocenić, czy karty są wyższe, czy też jest to blef. Jeśli odgadnięcie jest prawidłowe, karty trafiają do osoby, która je odgadła, a jeśli okaże się, że się nie zgadza, karty trafiają do poprzedniej osoby. Grę wygrywa ten, kto nie ma już kart.

Blackjack

Popularna gra kasynowa, która uczy dzieci liczenia i dlatego może w nią grać każdym wieku. W tej grze występuje krupier i gracz, ale w grze może uczestniczyć także wielu graczy. Karty z figurami są warte 10 punktów. Asy mogą być liczone jako 1 lub 11 punktów, a wszystkie inne karty są warte swojej wartości nominalnej. Końcowy wynik gry powinien wynosić 21 punktów lub więcej niż wynik krupiera. Online blackjack to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.