Teraz gramy:

Title

Artist
Background

4. PKO Piekarski Półmaraton. Informacje dla uczestników

Autor: w dniu 2023-07-22

4. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką odbędzie się już dzisiejszego wieczoru. Pakiety startowe można odbierać od wczoraj, a ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają dziś czas do 20.00. 

Odbiór pakietów startowych odbywa się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich do 20.00. Dojazd w pobliże stadionu jest z kolei możliwy do godz. 20.25.

Trasa biegu prowadzi ulicami Piekar Śląskich. Start i meta znajdują się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Zawodnicy mają do pokonania trasę prowadzącą ulicami: Olimpijską, Gen. Stanisława Maczka, Jana Pawła II, Bytomską, Józefską i ponownie wracają na stadion MOSiR ulicą Jana Pawła II. Ponadto uczestnicy Półmaratonu mają do pokonania tą trasę dwukrotnie, dodatkowo zaliczając tak zwaną "agrafkę" przy Kopcu Wyzwolenia:

MIEJSCA PARKINGOWE

Dla uczestników wydarzenia dostępnych będzie 5 stref parkingowych (zdjęcia w galerii), w następujących lokalizacjach:

  • P1 – Centrum przesiadkowe ul. Jana Pawła II – dojazd od ulicy Jana Pawła II do godz. 20.30
  • P2 – Intermarche ul. Jana Pawła II– dojazd od ulicy Jana Pawła II do godz. 20.30
  • P3 – Supecco ul. Śląska – dojazd od ulicy Śląskiej cały czas i od ul. Jana Pawła II do godz. 20.30
  • P4 – Aldi ul. Śląska – dojazd od ulicy Śląskiej cały czas i od ul. Jana Pawła II do godz. 20.30
  • P5 – Parking sklep Netto ul. Jana Pawła II – dojazd od ulicy Kopernika cały czas od ulicy Jana Pawła II do godz. 20.30

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

W godzinach 20.30-24.00 poruszanie się ulicami miasta będzie utrudnione. Całkowicie dla ruchu zamknięte zostaną ulice: Olimpijska, Gen. Stanisława Maczka, Józefska, Jana Pawła II, Tarnogórska (na odcinku od ul. Józefskiej do ul. Bytomskiej) oraz Bytomska (od ul. Tarnogórskiej do ul. Konstytucji 3 Maja). Jednak dla mieszkańców poszczególnych rejonów wyznaczone zostaną tzw. "śluzy", czyli miejsca umożliwiające przechodzenie lub przejazd pomiędzy obszarami. Więcej szczegółów na temat utrudnień w ruchu drogowym na stronie Urzędu Miasta.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, APN Olimpia Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś, zaś sponsorem tytularnym jest Bank PKO. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 32 768 10 10.

W przypadku problemu z osobistym odbiorem pakietu, można do tego upoważnić inną osobę, która musi się stawić w biurze zawodów ze stosownym upoważnieniem. Upoważnienie do odbioru pakietu startowego.

4. PKO Piekarski Półmaraton. Będą utrudnienia w ruchu