Teraz gramy:

Title

Artist
Background

4. PKO Piekarski Półmaraton. Będą utrudnienia w ruchu

Autor: w dniu 2023-07-22

Biegacze wyruszą dziś na trasę 4 PKO Piekarskiego Półmaratonu i Nocnej zaDyszki. W związku z tym będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Jakie zmiany w organizacji ruchu będą dziś wprowadzone?

Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, APN Olimpia Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś informują, że w związku z organizacją 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu, w nocy 22 lipca wystąpią utrudnienia w ruchu. Od godziny 20.30 do 24.00 wyłączona zostanie możliwość korzystania z niektórych ulic w Piekarach Śląskich.

Utrudnienia w ruchu w związku z wydarzeniem

Dziś wieczorem w godzinach 20.30-24.00 poruszanie się ulicami Piekar Śląskich będzie utrudnione ze względu na 4 PKO Piekarski Półmaraton i Nocną zaDyszkę.

Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięte zostaną ulice: Olimpijska, Gen. Stanisława MaczkaJózefskaJana Pawła IITarnogórska (na odcinku od ul. Józefskiej do ul. Bytomskiej) oraz Bytomska (od ul. Tarnogórskiej do ul. Konstytucji 3 Maja).

Dla mieszkańców poszczególnych rejonów wyznaczone zostaną następujące "śluzy", czyli miejsca umożliwiające przechodzenie lub przejazd pomiędzy obszarami:

  • dla mieszkańców Osiedla Wieczorka śluzy umiejscowione będą na skrzyżowaniu ul. Maczka – Armii Krajowej oraz Armii Krajowej – Jana Pawła II.

  • dla mieszkańców Józefki na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II – Wiosennej – Jesiennej ulicą Kamienną – Czempiela – Diamentową.

  • dla mieszkańców Osiedla Lipka od ulicy Szpaków – ul. Bytomska – ul. Sportowa – ul. Maczka – ul. Kleberga – ul. Cicha do śluzy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej – Jana Pawła II.

  • dla mieszkańców  ul. Sucharskiego przebiegać będzie ulicami: Armii Krajowej – Waculika (aż do końca ulicy do wysokości bramy MOSiR) i w prawo na ul. Olimpijską.

  • dla mieszkańców ul. Darwina ulicami: Słowackiego – Krótka – Wawrzyńca Hajdy – Damrota – Konstytucji 3 Maja.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 32 768-10-10.

Funkcjonowanie komunikacji publicznej

W związku z organizacją w dniu 22 lipca 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piekarach Śląskich. Zmiany potrwają od godz. 20.00 dnia 22 lipca do około 1.00 w nocy 23 lipca br. Więcej szczegółów na stronie ZTM.

Gdzie i kiedy odebrać pakiety startowe na 4. PKO Piekarski Półmaraton?