Teraz gramy:

Title

Artist
Background

4. PKO Piekarski Półmaraton z Nocną zaDyszką. Trwają zapisy

Autor: w dniu 2023-04-16

Miasto Piekary Śląskie, Stowarzyszenie APN Olimpia Piekary Śląskie  oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizują 4. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. 

Piekary Śląskie kolejny raz staną się miejscem, w którym spotkają się miłośnicy rywalizacji biegowej. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji PKO Piekarskiego Półmaratonu. Zapisy ruszyły 14 kwietnia.

4. PKO Piekarski Półmaraton – co warto wiedzieć?

4. PKO Piekarski Półmaraton odbędzie się 22 lipca, a start przewidziano o godzinie 21.00. Tego dnia miasto stanie się stolicą nocnych biegów. Setki biegaczy zgromadzą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, by wspólnie pokonać wyznaczoną trasę. Chętni mogą wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w biegu towarzyszącym, czyli Nocnej zaDyszce, którego dystans wyniesie 10 km. Pomyślano też o dzieciach, dla których konkurencje odbędą się w godzinach popołudniowych. Zapisy uruchomione zostały 14 kwietnia i będą prowadzone w internecie aż do 16 lipca POD TYM ADRESEM Tam też znajdują się wszystkie niezbędne szczegóły. Warto pamiętać, że pakiet podstawowy, zawierający: numer startowy (w którym znajduje się elektroniczny pomiar czasu), medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu w najtańszej odsłonie będzie dostępny do 22 maja. Obowiązujący w tym czasie cennik wynosi:

a) Mieszkańcy Piekar Śląskich – 65 zł/os.
b) Pozostałe osoby – 80 zł/os.
c) Koszulka dodatkowo płatna (!) – 45 zł/os – dokupienie koszulki możliwe będzie tylko do 22 czerwca.

Z czasem cennik będzie zmieniał się, bo wysokość opłaty startowej, jak to zwykle bywa, uwarunkowana jest czasem jej dokonania.

Wśród uczestników rywalizacji, którzy ukończą zmagania rozlosowana zostanie wycieczka dla 2 osób, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.

4. PKO Piekarski  Półmaraton jest trzecim z biegów realizowanych w 2023 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.