Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kino „Zacisze” coraz bardziej dostępne

Autor: w dniu 2023-04-15

Kino Zacisze dba o widzów ze specjalnymi potrzebami, dlatego dostarcza im wszystko to, co jest im niezbędne, by czuli się komfortowo. 

Kino Zacisze dbając o odbiorców kultury zapewnia im wszystko to, czego potrzebują, jeśli borykają się z różnego rodzaju ograniczeniami.

Strefa wyciszenia – co się w niej znajduje?

W budynku przy Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich, gdzie mieści się kino "Zacisze", znajduje się miejsce wyciszenia dla najmłodszych widzów. Mogą korzystać z niego przed, w trakcie lub po seansach filmowych. To miejsce, gdzie można odpocząć od hałasu i nadmiernych bodźców, a także miło spędzić czas. Strefa wyposażona w wygodne fotele, sofę i stoliki daje możliwość odprężenia psychicznego i fizycznego, obniża lęk i agresję, pozwalając przywrócić wewnętrzną równowagę. W strefie dostępne są klocki, kredki, kolorowanki. Pracownicy obsługi są otwarci na różne potrzeby – także najmłodszych uczestników kultury. Wyposażenie strefy wyciszenia zostało zakupione w ramach przedsięwzięcia grantowego "Piekarski nadajnik dostępności" realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Słuchawki wyciszające dla większego komfortu

Strefa wyciszenia to nie wszystko, z czego mogą skorzystać osoby o szczególnych potrzebach. Chętni mogą skorzystać też ze specjalnych słuchawek wyciszających, które chronią przed nadmiernymi bodźcami dźwiękowymi i hałasem. Są szczególnie przydatne dla osób z nadwrażliwością słuchową, w spektrum autyzmu oraz najmłodszych dzieci. Akcesoria są dostępne w kasie kina i można z nich bezpłatnie skorzystać podczas seansów filmowych czy koncertów.

Słuchawki zostały zakupione w ramach przedsięwzięcia grantowego "Piekarski nadajnik dostępności" realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.