Teraz gramy:

Title

Artist
Background

5. PKO Piekarski Półmaraton coraz bliżej. Zaprezentowano oficjalną koszulkę

Autor: w dniu 2024-04-17

Wielkimi krokami zbliża się 5. PKO Piekarski Półmaraton, któremu towarzyszyć będzie Nocna zaDyszka! Zawody zorganizowane zostaną 20 lipca 2024 roku. Do udziału zapraszają Miasto Piekary Śląskie, Stowarzyszenie APN Olimpia Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich i Stowarzyszenie Lecymy Durś.

Zapisy na wydarzenie organizowane 20 lipca, niezależnie od wybranego dystansu, prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Uczestnicy wystartują wspólnie o 21.00 z terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, by wspólnie wziąć udział w sportowych zmaganiach.

5. PKO Piekarski Półmaraton. Zapisy trwają

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu.

Chętni mogą skorzystać z najniższej ceny tylko do 20 maja 2024 roku, trzeba pamiętać, że wraz z upływem czasu wysokość opłaty startowej będzie rosnąć. Wszystkie niezbędne informacje można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych wydarzenia. Zaprezentowano tam ostatnio oficjalną koszulkę, jednak ta dostępna będzie tylko do 20 czerwca 2024 roku:

Pakiet podstawowy zawiera: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu. Pakiet z koszulką zawiera: całą zawartość ujętą w pakiecie podstawowym wraz z pamiątkową koszulką, jednak ta dostępna będzie tylko do 20 czerwca.
Jak będzie przebiegać trasa? Pokazuje to grafika (mapa) zamieszczona poniżej:
Wśród uczestników rywalizacji, którzy ukończą zmagania, rozlosowana zostanie wycieczka dla 2 osób, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. 5. PKO Piekarski Półmaraton jest trzecim z biegów realizowanych w 2024 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Radio Piekary jest patronem medialnym tego biegowego święta.