Teraz gramy:

Title

Artist
Background

57 zarzutów dla internetowego oszusta

Autor: w dniu 2023-02-09

Jaworzniccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko oszustowi internetowemu.

Mężczyzna wystawiał na sprzedaż przedmioty, których nigdy nie wysyłał. Nabrał w ten sposób odbiorców z różnych stron kraju. Usłyszał 57 zarzutów.

57 zarzutów dla 20-letniego oszusta

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zakończyli dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworznie w sprawie oszustw, do których doszło od sierpnia 2021 do marca 2022 roku. 20-letni mieszkaniec Jaworzna oferował w Internecie przedmioty na sprzedaż, jednak nie wywiązywał się z zawartych umów. Przedmiotami ogłoszeń były głównie biżuteria i odzież.

Odbiorcy nie otrzymywali produktów

Zainteresowane osoby po opłaceniu zamówienia nie otrzymywały towaru, a kontakt ze sprzedającym się urywał. Dociekliwość policjantów i szczegółowa analiza materiałów doprowadziła do ustalenia 57 osób z całej Polski, które padły ofiarami oszusta. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 57 zarzutów na szkodę pokrzywdzonych, od których oszust wyłudził ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów. Przeciwko sprawcy opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia do sądu. To kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie.

Był karany w przeszłości

20-letni mieszkaniec Jaworzna był już karany za podobne przestępstwa. W czerwcu 2022 roku mundurowi z jaworznickiej komendy przedstawili mu 16 zarzutów za oszustwa i skierowali przeciwko niemu akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie. Mimo tego mężczyzna wciąż oszukiwał kolejne osoby. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.