Teraz gramy:

Title

Artist
Background

68-ltek z Zabrza odpowie za usiłowanie zabójstwa

Autor: w dniu 2024-06-19

Na wniosek zabrzańskich policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 68-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją konkubinę. Mężczyzna w trakcie awantury zaatakował ją nożem kuchennym. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali podejrzanego 68-latka. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez medyków, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci ustalili, że w przeszłości był notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad pokrzywdzoną. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych. Zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 68-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego – informuje zabrzańska policja.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Foto i źródło: Policja Zabrze