Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od kilku lat się ukrywał. Teraz musi odsiedzieć swój wyrok

Autor: w dniu 2024-06-19

Policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 40-latek poszukiwany był za rozbój w salonie gier, którego dopuścił się w sierpniu 2020 roku. Aby uniknąć zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, mężczyzna ukrywał się u swojej rodziny. Mężczyzna spędzi za kratami najbliższe 2,5 roku.

W Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pracują policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych, a także tropieniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnymi wyrokami powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się, aby uniknąć odpowiedzialności.

Gdy policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejmują z jednostki terenowej list gończy, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają wiele lat, gdyż poszukiwany stara się ukryć miejsce pobytu, w czym często pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

Tym razem zatrzymali 40-letniego mieszkańca Sosnowca, który poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój. Mężczyzna w sierpniu 2020 roku w salonie gier w Sosnowcu sterroryzował pracownicę i ukradł kasetkę z gotówką i telefon komórkowy.

Oskarżony o przestępstwo rozboju został skazany prawomocnym wyrokiem pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak nie stawił się do zakładu karnego w wyznaczonym terminie. Sąd w styczniu 2023 r. wydał za mężczyzna list gończy. Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach, którzy ścigają sprawców najgroźniejszych przestępstw, na początku maja br. z KMP w Sosnowcu przejęli sprawę do dalszego prowadzenia. Funkcjonariusze bardzo szybko po przejęciu poszukiwań z jednostki terenowej ustalili prawdopodobne miejsce ukrywania się poszukiwanego – informuje śląska policja.

Mężczyzna został zatrzymany w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Sosnowca. Został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku.

Foto i źródło: Śląska policja