BAŚKA w BECEK-u. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2022-12-06
Barbórka, Basieńka, Baśka – to wdzięczne imię odnosi się nie tylko do święta górników. BAŚKA to także Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności, która w tym roku obchodziła rok działalności.
Wydarzenie zorganizowane 4 grudnia w Bytomskim Centrum Kultury było wyjątkowe, bo stało się okazją do podjęcia wielu aktywności. Zajęcia plastyczne czy spotkania z ciekawymi osobami to tylko niektóre aktywności, których doświadczyły uczestniczki spotkania.
BAŚKA obchodziła pierwsze imieniny
Pierwsze Imieniny u BAŚKA – Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności stały się okazją do tego, by wszystkie panie, niezależnie od tego, jakie imię noszą, czuły się wyjątkowo. Przede wszystkim uczestniczki spotkania cieszyły się swoją obecnością i wymieniły dobrą energię podczas warsztatów i spotkań. Wystawa #Zobaczwiecej Magdaleny Rdest-Nowak, opowiadająca historię kobiet zmagających się z problemami onkologicznymi stała się okazją do dyskusji o tym, czym jest kobieca siła. Sesja zdjęciowa 365 kobiet w białych koszulkach, zrealizowana w 12 miastach w Polsce, w wyjątkowy sposób ukazuje, czym jest tolerancja, empatia i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Stanowi potwierdzenie tego, że można pięknie żyć, pomimo choroby. Zwieńczeniem wydarzeń zorganizowanych 4 grudnia był recital "Świat w Obłokach" w wykonaniu Barbary Lubos, której akompaniował Adam Snopek.
-Rozpoczynając projekt BAŚKA w najśmielszych marzeniach, nie spodziewaliśmy się tego, jak BAŚKA się rozwinie. Podczas niezliczonej liczby spotkań z uczestnikami warsztatów i z prowadzącymi nasze baśkowe spotkania, stworzyliśmy przestrzeń pełną ciepła. Nie udałoby się to gdyby nie Wy – zwracają się do uczestniczek organizatorki wydarzenia.
Jak ono przebiegało? Najlepiej zostało to uchwycone na fotografiach umieszczonych w mediach społecznościowych: