Kandzia: Zamknęliśmy 2025 rok bezpiecznie, z dosyć dużą nadwyżką operacyjną

Autor: w dniu 2026-02-26

Gościem Marka Durmały w Rozmowie Dnia Radia Piekary był Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. Mówiono między innymi o inwestycjach prowadzonych na terenie miejscowości, likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych, nadwyżkach energii elektrycznej, gospodarce odpadami, niżu demograficznym i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

– Zamknęliśmy 2025 rok bezpiecznie, z dosyć dużą nadwyżką operacyjną. W budżecie mamy zarezerwowane bardzo dużo środków, które zostały pozyskane z różnych źródeł na inwestycje – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

– Miastu udało się odzyskać wszystkie zobowiązania likwidatora, które miał wobec miasta. Przejęliśmy wiele atrakcyjnych nieruchomości […] Mieszkańcy pokupowali szczęśliwie mieszkania zakładowe – wylicza działania podjęte po likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych.