Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja CBŚP w Zabrzu. Na miejsce wezwano kontrterrorystów

Autor: w dniu 2022-12-06

Interwencja Centralnego Biura Śledczego Policji w Mikulczycach.

Działania prowadzone były, jak mówią naoczni świadkowie, w godzinach 8.00-10.00. Miały miejsce, co potwierdził oficer prasowy KMP w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok, w kamienicy przy ulicy Chopina w Zabrzu. Część mieszkańców dzielnicy została ewakuowana. Na miejscu działali policjanci, antyterroryści i negocjatorzy.

Akcja prowadzona była przez CBŚP z Łodzi. Służby początkowo nie informowały o szczegółach. Nie było zatem wiadomo, czego dotyczyły działania podjęte przez funkcjonariuszy. Oficer prasowy zabrzańskiej policji mł. asp. Sebastian Bijok przekazał jedynie informację, że łódzkie biuro Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowało o działaniach prowadzonych na terenie Zabrza.

Około 12.15 CBŚP opublikowało komunikat, którzy przybliża szczegóły zdarzenia. Wiadomo, że śledczy mieli informację o mężczyźnie, który może posiadać broń. Wiadomo było również, że może jej użyć. Właśnie ze względu na to zagrożenie do akcji przystąpili kontrterroryści SPAP w Katowicach oraz negocjatorzy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna, na skutek prowadzonych rozmów, wpuścił funkcjonariuszy do mieszkania. Na miejscu zabezpieczane są, jak czytamy w komunikacie "różne jednostki broni".

Wiadomo, że sytuacja została opanowana. Mężczyzna oddał się w ręce policji.