Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja ratunkowa na lotnisku w Pyrzowicach

Autor: w dniu 2023-01-02

Nagłe zatrzymanie akcji serca stało się przyczynkiem do błyskawicznie prowadzonej akcji ratunkowej na terenie lotniska w Pyrzowicach. Gdyby nie zdecydowane działanie obecnych na miejscu osób, mogłoby dojść do najgorszego.

W poniedziałek, 2 stycznia, przed terminalem A osoba, która odprowadzała pasażera na lot, doznała nagłego zatrzymania krążenia.
Resuscytację krążeniowo-oddechową jako pierwsi podjęli pracownicy firmy handlingowej LS Airport Services oraz kawiarni AE Coffee, dołączyli do nich ratownicy medyczni z lotniskowego ambulatorium oraz strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Wśród osób biorących w działaniach była druhna OSP Tąpkowice, która studiuje obecnie na kierunku Ratownictwo Medyczne:
Na pomoc został także wezwany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ("Ratownik 4"), którego pilot perfekcyjnie wylądował na parkingu przed terminalami. Wspólnymi siłami czynności życiowe poszkodowanego zostały przywrócone i śmigłowcem został on zabrany do jednego z zagłębiowskich szpitali.
Fot. Piotr Adamczyk