Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja służb w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna stanął na dachu bloku [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-04-29

Policjanci i strażacy prowadzą interwencję na terenie Jastrzębia-Zdroju, gdzie na dachu budynku znajduje się mężczyzna, który grozi, że skoczy. Pojawiają się informacje o tym, że w jednym z mieszkań odnaleziono zwłoki kobiety, więc niewykluczone, że cała sprawa ma podłoże kryminalne.

Służby prowadzą od wczorajszego wieczoru działania przy ulicy Katowickiej w Jastrzębiu-Zdroju. Na dachu jednego z bloków znajduje się mężczyzna. Prowadzone są negocjacje. Do czego doszło?

Sytuacja rozpoczęła się w niedzielę, 28 kwietnia około 18.00. Mężczyzna stanął na dachu 10-piętrowego bloku i grozi, że skoczy. Oficer prasowa jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik poinformowała w rozmowie z naszym reporterem Marcinem Hirnykiem, że trwają negocjacje. Nie ujawnia jednak szczegółów zdarzenia. Portal internetowy tujastrzebie.pl podaje, powołując się na nieoficjalne dane, że w mieszkaniu, z którego wyszedł mężczyzna, odnaleziono ciało 78-letniej kobiety. To prawdopodobnie babcia mężczyzny.

Z danych podawanych ok. 10.30 przez portal tujastrzebie.pl wynika, że stojący na dachu budynku mężczyzna przewrócił się, jednak służby nie zdołały go przechwycić. Z nieoficjalnych danych wynika, że ranił także swoją matkę.

Ostatecznie, po wielu godzinach, jak podał przed 15.00 serwis tujastrzebie.pl, 31-latek zszedł z dachu budynku. Wiadomo, że jest spokrewniony z kobietą, której ciało odnaleziono w jednym z mieszkań. Do sprawy, w oficjalnym komunikacie, odnosi się policja.

W niedzielę 28 kwietnia otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju zwłok 78-letniej kobiety. Wstępne ustalenia wskazywały, że zdarzenie to może mieć charakter kryminalny. W tym samym dniu policjanci interweniowali też w związku z innym wydarzeniem… – rozpoczyna swój komunikat policja.

Na miejscu swoje czynności podjęli policjanci pod nadzorem prokuratora. Wykonano oględziny i zabezpieczono ślady i podjęto decyzję o wszczęciu postępowania, które ma na celu wyjaśnienie przyczyny i okoliczności śmierci kobiety, ale to nie wszystko, co działo się w niedzielny wieczór, bo tego dnia odebrano też inne zgłoszenie, o którym głośno było w mieście:

– Również w niedzielę, ok. 19.00, interweniowaliśmy w związku ze zgłoszeniem o 31-letnim mężczyźnie, stojącym na dachu 10-piętrowego budynku w centrum Jastrzębia. Od momentu zgłoszenia z mężczyzną rozmawiali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wyspecjalizowani i przygotowani do podejmowania czynności w tego typu sytuacjach. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, początkowo nie chciał współpracować. Po kilkunastu godzinach intensywnych policyjnych działań, tj. po 14.00, mężczyzna zszedł z dachu budynku. Trafił pod opiekę specjalistów. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna ten jest spokrewniony z osobą, której zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu. Stan zdrowia, w jakim się obecnie znajduje, wyklucza jednak na tą chwilę wykonanie z nim czynności procesowych – podaje policja.

Służby ustalają, czy te dwa zdarzenia – śmierć kobiety i mężczyzna znajdujący się na dachu wieżowca – mają ze sobą związek.

Źródło: własne/tujastrzebie.pl/ KPP Jastrzębie-Zdrój