Akcja służb w Ustroniu. „Pamiętaj, nie jesteś sam”

Autor: w dniu 2024-01-31

W miniony weekend policjanci zostali powiadomieni o tym, że życie mieszkańca Zabrza jest zagrożone. Służby ruszyły na pomoc i rozpoczęły się poszukiwania. W takich sytuacjach liczy się każda chwila…

Policjanci z Ustronia otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że życie mieszkańca Zabrza, który przebywa w Ustroniu, jest zagrożone. Kiedy ogłoszono alarm, ruszono w teren, by rozpocząć działania poszukiwawcze.

Akcja służb w Ustroniu. Konieczne było szybkie działanie

Podczas trwania akcji, około godziny 23, przy ulicy Nadrzecznej w Ustroniu zauważono samochód, którym według zgłoszenia poruszał się zaginiony. Wewnątrz zamkniętego pojazdu znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Policjanci natychmiastowo wybili szybę i wyciągnęli mężczyznę z wnętrza pojazdu, po czym udzielili mu pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do momentu przekazania służbom medycznym. Tym samym trwające kilka godzin poszukiwania miały swój szczęśliwy finał.

Policjanci podkreślają, że tego typu zgłoszenia traktowane są przez nich priorytetowo. Zaznaczają równocześnie, że osoby będące w kryzysie, nie powinny zostawać same z problemami.

"Pamiętaj, że nie jesteś sam w trudnej sytuacji, kiedy borykasz się z problemami. Zawsze można zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego. Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami i potrzebuje pomocy, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, ale wysłuchają, podpowiedzą, co robić i udzielą wsparcia" – apelują mundurowi

Oto kilka przydatnych numerów telefonu, pod którymi można uzyskać taką pomoc:

  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym-tel. 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży-tel. 116 111
  • Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich – tel.  0 800 108 108
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna – tel. 22 425 98 48
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli – tel. 800 080 222
  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" – tel. 800 120 002
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania "Uzależnienia behawioralne" – tel.  801 889 880
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania "Narkotyki – Narkomania" – tel.​​​​​​​ 801 199 990