Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Areszt dla stalkera. Złamał zakazy

Autor: w dniu 2023-10-05

Mężczyzna znęcał się nad żoną i nie przestrzegał przepisów związanych z kontaktowaniem się z nią. Sąd w Rudzie Śląskiej podjął decyzję o tymczasowym areszcie wobec 24-latka. 

Policjanci z rudzkiej czwórki zatrzymali 24-latka podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad żoną, złamanie wcześniejszego zakazu kontaktowania, grożenie i uporczywe nękanie. Rudzianin był już wcześniej zatrzymywany za znęcanie się nad rodziną i wówczas prokurator objął go policyjnym dozorem oraz wydał zakaz kontaktowania się z żoną.

Areszt dla stalkera, dręczył ofiarę, mimo zakazów

Sprawca nie dość, że nie stosował się do decyzji prokuratora, to jeszcze dręczył i nachodził ofiarę. Usłyszał już kolejne zarzuty i został doprowadzony do sądu. Tam zapadła decyzja, że podejrzany 24-latek spędzi najbliższe miesiące w areszcie. Dla dobra pokrzywdzonej izolacja sprawcy była koniecznością. Teraz, do czasu zakończenia postępowania, rudzianin będzie czekał za kratkami. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Przemoc domowa to prywatna sprawa?

Policjanci podkreślają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich, jest tak samo zabronione, jak przemoc wobec obcych. Podkreślają, że przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. W przypadku posiadania informacji mówiących o tym, że komuś w naszym najbliższym otoczeniu dzieje się krzywda, powinniśmy – sugerują policjanci – reagować i informować o przypuszczeniach Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Atak na Ukraińca. Sprawca objęty policyjnym dozorem